Cédrové fytosauny: INDIKÁCIE a KONTRAINDIKÁCIE

Účinky fytosauny na ľudský organizmus sú komplexné a mnohostranné. Fytosauna má pozitívny vplyv na celé telo snáď s výnimkou hlavy, ktorá sa behom procedúry nachádza mimo konštrukcie. Už pri prvom použití sa vám vyčistí koža, zlepší krvný obeh, naštartuje metabolizmus, normalizuje činnosť dýchacieho systému atď. Také široké možnosti použitia predurčujú fytosaunu k rôznorodému použitiu pre dosiahnutie tých najrozmanitejších účinkov.

Správne použitie fytosauny vám umožní predchádzať niektorým ochoreniam alebo sa z nich rýchlejšie vyliečiť. (!) Pamätajte si ale, že fytosauna je špecifický prostriedok a prvé procedúry v nej by ste mali absolvovať pod dohľadom odborníka. Ten by si mal overiť, že jej použitie vedie k pozitívnym zmenám a neškodí vášmu zdraviu: ako vidíte podľa zoznamu kontraindikácií je to, bohužiaľ, možné.

Fytosauna: indikácie

Vo všetkých uvedených prípadoch má fytosauna zároveň preventívne účinky. Môžu ju teda používať aj úplne zdraví ľudia na to, aby predchádzali problémom v budúcnosti.

Ochorenia opornej o pohybovej sústavy, kĺbov a kostí. Fytosauna pomôže ľuďom, ktorí trpia artritídou, patologickými zmenami v svaloch a kĺboch, ochoreniami chrbtice atď.

Prechladnutia a ochorenia pľúc rôzneho druhu. Fytosauna pôsobí preventívne proti ochoreniam priedušiek a pľúc - s výnimkou tuberkulózy - a urýchľuje ich liečenie.

Problémy s krvným obehom. V prvom rade sa cédrová fytosauna odporúča pri hypertónii – pri procedúre vo fytosaune sa rozširujú cievy, v dôsledku čoho sa znižuje tlak. Fytosaunu ale mnohí odporúčajú aj pri hypotónii, keďže podobné procedúry majú celkovo veľmi pozitívny vplyv na činnosť srdca a ciev.

Ochorenia vylučovacej a pohlavnej sústavy. Fytosauna vám pomôže pri cystách, uretritíde, problémoch s prostatou a taktiež pri impotencii.

Neurotické stavy, poruchy spánku, stres. Tu je potrebné vyzdvihnúť zvlášť dobré výsledky u detí a mládeže pri neurózach, nespavosti a iných poruchách neurologického charakteru.

Psoriáza a Atopická dermatitída (Atopický ekzém).

Znížená imunita. Procedúra vo fytosaune stačí na to, aby sa vám zlepšila imunita a zvýšila obranyschopnosť organizmu.

Nadváha a celulitída. Fytosauna zrýchľuje metabolizmus, zmenšuje hrúbku tukových zásob a odstraňuje pomarančovú kože. Môžete ju teda využiť aj ako doplnkový prostriedok na podporu chudnutia.

Chronická únava. Cédrová sauna má harmonizujúci vlpyv na organizmus a umožňuje lepšie prekonávať psychické aj fyzické vyčerpanie.

Fytosauna: kontraindikácie

Nedá sa povedať, že by používanie fytosauny bolo spojené iba s pozitívnymi účinkami. V niektorých prípadoch môže váš organizmus na procedúru vo fytosaune reagovať neadekvátne. Sú prípady, kedy nie je vhodné sa procedúr vo fytosaune zúčastňovať. Predovšetkým sa jedná o: akútne zápalové procesy;

akékoľvek vonkajšie krvácanie vrátene menštruačného;

akútne alebo zhoršujúce sa kožné ochorenia;

hypertenzia tretieho stupňa;

infarkt a mŕtvica prekonané v nedávnej minulosti (do 6 mec);

tuberkulóza akejkoľvek lokalizácie;

nádorové ochorenia;

neurologické poruchy ( epileptické záchvaty);

vysoká teplota nezávisle od toho, čo ju vyvolalo;

akútne infekčné a zápalové choroby;

tehotenstvo a laktácia.